Достапни линкови

Молдавскиот претседател си поднесе оставка


Молдавскиот претседател Владимир Воронин објави дека ја напушта претседателската функција, по осум години на власт.
До изборот на нов претседател, таа должност ќе ја врши претседателот на парламентот, лидерот на либералите Михаи Гимпу.

XS
SM
MD
LG