Достапни линкови

Карзаи ја зголемува изборната предност


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи ја зголемува предноста пред неговиот главен противкандидат за претседателската функција Абдула Абдула. По пребројани 60 отсто од гласовите, Карзаи освоил 47, наспроти Абдула кој има помалку од 33 отсто од гласовите.

XS
SM
MD
LG