Достапни линкови

Индиската претседателка во поста на Русија


Индиската претседателка Пратиба Патил денеска треба да ја почне четридневната посета на Русија. Предвидено е таа да се сретне со претседателот Дмитриј Медведев и со премиерот Владимир Путин.
Од Русија, предвидено е Патил да замине на тридневна посета на Таџикистан, каде што ќе се сретне со претседателот Емомали Рахмон.
XS
SM
MD
LG