Достапни линкови

Ранет министерот за верски прашања на Пакистан


Министерот за верски прашања на Пакистан Хамид Саид Казми е ранет, а неговиот возач е убиен, во напад од возило кое се движело покрај нив во Исламабад. Казми е познат како остар критичар на исламистичките милитанти.

XS
SM
MD
LG