Достапни линкови

Смртна казна за ирачките полицајци-крадци


Четворица припадници на ирачките безбедносни сили денеска беа осудени на смртна казна, поради учество во грабеж на банка. Во грабежот, во јули, загинаа осуммина луѓе што ја чуваа банката, а ограбувачите украдоа неколку милиони долари.
Двајца од осудените се поранешни телохранители на ирачкиот потпретседател Адел Абдул Махди.
XS
SM
MD
LG