Достапни линкови

Мокен земјотрес го погоди островот Јава


Мокен земјотрес го погодил главниот индонезиски остров Јава. Според американскиот Геолошки институт земјотресот бил со сила од 7,4 степени според рихтеровата скала. Засега нема извештаи за штети и жртви. Индонезија предупреди на можност од појава на Цунами.
XS
SM
MD
LG