Достапни линкови

Авганистан: убиен заменик-шефот на разузнавачката служба?


Полицијата соопшти дека во експлозија мегу владини лица во источен Авганистан имало жртви. Според западни агенции во самоубиствен бомбашки напад во источната провинција Лагхмани загинал заменик шефот на авганистанската разузнавачка Абдула Лагхмани и уште неколку владини лица. Бомбашот се разнесол во толпата а цел на нападот, според талибанците, бил токму Лагхмани, кој бил во посета на родното место.
XS
SM
MD
LG