Достапни линкови

Абхазија ке уништува грузиски бродови


Лидерот на Абхазија Сергеј Багапш денеска им нареди на воените сили на оваа грузиска сепаратистичка република да уништат каков било грузиски брод кој ке влезе во нивни „територијални води“. Оваа наредба доаѓа ден откако грузиските сили осудија капетан на турски брод на 24 години затвор поради обид да и достави на Абхазија нафта и покрај грузиската економска блокада.
XS
SM
MD
LG