Достапни линкови

Пад на подршката на Обама


Подршката на американскиот Претседател Барак Обама падна на најниско ниво од почетокот на неговиот мандат. Според Си Ен Ен и ОРК, во фебруари на почетокот на мандатот, Обама имаше 76 насто, а сега 53 проценти подршка за неговата политика. Најголем пад има кај независните гласачи.
XS
SM
MD
LG