Достапни линкови

Обама приреди вечера за Рамазан


Американскиот Претседател Барак Обама приреди вечера по повод светиот исламски месец Рамазан на која присуствуваа членови на муслиманската заедница и дипломатскиот кор. И неговиот претходник претседателот Џорџ Буш организираше вечери на Ифтар за време на Рамазан.
XS
SM
MD
LG