Достапни линкови

Завршница на судењето за геноцид во Сребреница


Пред Хашкиот Трибунал денеска започнува изнесувањето на завршните зборови на обвинението и одбраната, на судењето на седуммина офицери на војската на Република Српска, обвинети за геноцид и злосторства против човештвото во Сребреница во 1995-та година. Завршните аргументи ќе бидат изнесувани во наредните десет дена, со што ќе заврши процесот започнат во јули 2006-та година.
XS
SM
MD
LG