Достапни линкови

24 години затвор за кршење на ембаргото на Абхазија


Грузискиот суд го осуди на 24 години затвор турскиот капетан на товарен брод, кој беше обвинет за кршење на економската блокада која Грузија и ја наметна на сепаратистичката област Абхазија.
Грузиските власти, минатиот, месец го фатија бродот што превезувал нафта, од Турција до главниот град на Абхазија Сухуми.
XS
SM
MD
LG