Достапни линкови

Медведев си отвори YouTube канал


Рускиот претседател Дмитриј Медведев отвори сопствен YouTube канал. Во првото видео обраќање, на почетокот на школската година, Медведев ги повика учениците да се грижат едни за други.
Меѓу познатите личности што имаат YouTube канал се и американскиот претседател Барак Обама и Папата Бенедикт 16.
XS
SM
MD
LG