Достапни линкови

Пакистанските селани убиваат Талибанци?


Најмалки 41 труп на осомничени талибански милитанти се пронајдени во долината Сват во Пакистан, во изминативе 24 часа, соопштуваат властите. Тие велат дека Талибанците биле убиени од локалните жители, кои се плашат од нивното враќање. Сепак, мештаните и активистите за човекови права се сомневаат дека дел од Талибанците се погубени од безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG