Достапни линкови

Кина ќе соработува со новата јапонска влада


Кина денеска соопшти дека е подготвена да соработува со новата јапонска влада, по победата на опозиционата Демократска Партија на парламентарните избори во Јапонија, по половина век во опозиција. Ќе ја јакнеме билатералната соработка, изјави портпарол на кинеското министерство за надворешни работи.

XS
SM
MD
LG