Достапни линкови

Скај Јуроп - банкротира


Авио-компанијата Скај Јуроп, позната по ефтините авио-билето до многу дестинации во Европа, објави банкрот, со што веднаш се запрени сите летови. Веднаш е запрена и трговијата со акциите на оваа компанија. Илјадници луѓе останаа на аеродромите и бараат начин за стигнување до посакуваните дестинации.
XS
SM
MD
LG