Достапни линкови

Ахмадинеџат овој месец во ОН


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат ќе има обраќање на Генералниот Собрание на Обединетите Нации во овој месец, што ќе биде негово прво патување на Запад по контроверзниот реизбор. Во ист ден, на 23-ти септември, најавено е обраќање и на американскиот претседател Барак Обама, кој му даде рок на Иран до септември да ги замрзне нуклеарните активности или ќе се соочи со поостри санкции.

XS
SM
MD
LG