Достапни линкови

САД го поздравуваат "затоплувањето" меѓу Турција и Ерменија


Вашингтон ја поздрави најавата дека Турција и Ерменија ќе воспостават дипломатски односи, за прв пат во својата историја. Според министерствата за надворешни работи на двете земји, преговорите би траеле околу 6 неделе, а ќе посредува Швајцарија.
XS
SM
MD
LG