Достапни линкови

Седумдесет години од почетокот на Втората светска војна


Денеска во полскиот град Гданск ќе биде одбележана 70- годишнината од нападот на нацистичка Германија врз Полска, со што беше почната Втората светска војна. На одбележувањето ќе присуствуваат лидерите на речиси сите европски земји.
XS
SM
MD
LG