Достапни линкови

Турција е подготвена за дипломатски односи со Ерменија?


Западните новински агенции пренесуваат изјави на неименувани владини службеници во Анкара дека Турција е подготвена да воспостави дипломатски односи со Ерменија. Министрите за надворешни работи на Турција, Ерменија и Швајцарија објавија заедничка писмена изјава во која се вели дека на шестнеделните средби меѓу претставници на трите земји, меѓу другото, ќе се разговара и за дипломатските односи.
XS
SM
MD
LG