Достапни линкови

Пад на цената на нафтата


Цената на нафтата на светските пазари падна под 70 американски долари за барел поради стравот дека Кина ќе престане да им позајмува пари на земјите погодени од светската економска криза. Главниот кинески берзански индекс исто така бележи пад поради стравувањата дека построгата политика на кинеските монетарни власти ќе го забави економското опоравување на земјата.
XS
SM
MD
LG