Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- сончево


Времето ќе биде сончево со умерена локална облачност. Утринската температура се движи од 10 до 19, а дневната ќе биде од 25 до 32 степена. Во Скопје и околината времето ќе биде претежно сончево. Утринската температура се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 30 степени.
XS
SM
MD
LG