Достапни линкови

Руската опозиција бара слобода на протестирање


Опозициското движење Другата Русија протестира во Москва барајќи слобода на одржување јавни собири. Новинските извештаи велат дека околу 30 учесници во протестот се приведени. Меѓу нив е и еден од опозициските лидери Едуард Лимонов.

XS
SM
MD
LG