Достапни линкови

Француски војници тепале вработени во кафеана во Таџикистан


Одговорните од базата на НАТО во Таџикистан и таџикистанските власти го бараат виновникот за тепачката меѓу тројца француски војници и вработените во еден ресторан во Душанбе. До тепачката дошло па расправија за висината на сметката. Таџикистанската полиција вели дека француските војници на сакале да платат и се обиделе да си замината од ресторанот. Менаџерот на локалот се обидел да ги спречи, но војниците го претепале. Военото аташе на француската амбасада, пак, вели дека вработените во ресторанот ја предизвикале тепачката.
XS
SM
MD
LG