Достапни линкови

Руските безбедносни сили убиле агент на Ал Каеда


Руските безбедносни сили соопштуваат дека убиле странски агент на Ал Каеда во проблематичнита севернокавкаска република Дагестан, блиску до границата со Чеченија. Властите велат дека убиениот бил Алжирец, во бунтовничките кругови познат како Доктор Мухамед.

XS
SM
MD
LG