Достапни линкови

Со пишување го прекршил антитерористичкиот закон


Судот во Шри Ланка денеска го осуди тамилскиот новинар на 20 години затвор, зашто објавил текстови во кои ги критикува постапките на власта во војната против Тамилските тигри. Тој е прв новинар осуден за кршење на законот за спречување тероризам.
XS
SM
MD
LG