Достапни линкови

Иранскиот парламент расправа за новата влада


Иранскиот парламент денеска ја продолжува дебатата околу новата влада предложена од претседателот Махмуд Ахмадинеџад. И конзервативците и рефомистите ги критикуваа повеќето предложени министри со оценка дека ги немаат потребните квалификации. Гласањето за новиот кабинет е закажано за утре.

XS
SM
MD
LG