Достапни линкови

Дискавери се спои со Меѓународната станица


Американскиот шатл Дискавери се спои со Меѓународната всленска станица. Шатлот по неколкудневно одлагање, поради лошите временски услови, во петокот беше лансиран за да ги обновите залихите со храна и лабораториска опрема на Меѓународната станица. Мисијата ќе трае 13 дена.
XS
SM
MD
LG