Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- нестабилно


Времето ќе биде променливо облачно, нестабилно со повремен локален дожд и грмежи. Поинтензивни врнежи се очекуваат во јужните и југозападните делови од земјата. Локално е можна и појава на невреме. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура се движи од 12 до 19, а дневната ќе биде од 23 до 30 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 18, а дневната до 27 степени.
XS
SM
MD
LG