Достапни линкови

Договор ЕУ-Сирија до крајот на годинава


Шефот за заедничка надворешна и безбедносна политика на Европската унија Хавиер Солана рече дека, до крајот на годинава, ќе биде потпишан договорот за асоцијација меѓу Сирија и Унијата. Тој рече дека Сирија има важна улога за одржување мир и стабилност на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG