Достапни линкови

Јапонскиот премиер го признава изборниот пораз


Јапонскиот премиер Таро Асо го признава изборниот пораз. Тоа е прв пораз на неговата Либерално-демократска партија, по 54 години поминати на власт. Асо вели дека ја прифаќа одговорноста за лошите избони резултати и навестува дека ќе поднесе оставка на лидерската позиција во партијата.

XS
SM
MD
LG