Достапни линкови

Екипажот на киднапираниот брод пуштен на слобода


По испрашувањето од полицијата, екипажот на бродот, што кон крајот на јули на кратко исчезна, е пуштен на слобода, јавуваат руските медиуми.
Руските власти поднесоа обвинение против осум луѓе за кои се сомневаат дека учествувале во киднапирањето на бродот.
XS
SM
MD
LG