Достапни линкови

Ал Каеда го напаѓа саудиското кралско семејство


Терористичката организација Ал Каеда ја презеде одговорноста за самоубиствениот бомбашки напад во кој беше лесно повреден саудискиот принц Мохамед Бин Најеф, кој е познат по борбата против тероризмот. Напаѓачот ја активирал бомбата во канцеларијата на принцот Мухамед, кој е и шеф за безбедност во министерството за внатрешни работи. Сепак, тој добил само лесни повреди на раката. Ова е прв напад на Ал Каеда врз член на кралското семејство.
XS
SM
MD
LG