Достапни линкови

Поплава од поплаки за авганистанските избори


Повеќе од 550 приговори може да влијаат на резултатите од авганистанските избори, соопштува Комисијата за изборни жалби. Тие велат дека примиле повеќе од 2000 поплаки и дека повеќе од една четвртина од нив се многу сериозни.
По пребројани 35 отсто од гласовите, актуелниот претседател Хамид Карзаи води пред неговиот главен противкандидат Абдула Абдула.
XS
SM
MD
LG