Достапни линкови

Бомбаш-самоубиец нападна полициска станица во Пакистан


Најмалку 10 полициски регрути загинаа во бомбашки напад на полициска станица во долината Сват, во северозападен Пакистан, соопштуваат властите. Нападот се случил кога бомбаш-самоубиец влегол во полициската станица каде што се обучувале регрутите и ја активирал бомбата.

XS
SM
MD
LG