Достапни линкови

Нови бомбашки напади во Ирак


Најмалку 16 луѓе загинаа во два одделни напади со камиони-бомби во Ирак. Едниот камион нападнал мала полициска станица, северно од Багдад при што загинале 12 луѓе, шестмина од нив полицајци. Повредени се 15 луѓе, соопштуваат ирачки воено-полициски извори. Втората бомба експлодирала на пазар во градот Синџар, близу до Мосул. Загинале најмалку четворица, а 23 луѓе се повредени.
XS
SM
MD
LG