Достапни линкови

Гордон Браун во ненајавена посета на Авганистан


Британскиот премиер Гордон Браун, денеска, беше во ненајавена посета на Авганистан, соопштуваат британските медиуми. Според медиумските извештаи, Браун ветил забрзување на обуката на авганистанските безбедносни сили, за Авганистанците да можат да преземат поголема одговорност за внатрешните проблеми на земјата.
XS
SM
MD
LG