Достапни линкови

Слобода за новинарот што го гаѓаше Буш со чевлите


Ирачкиот новинар кој се прослави со тоа што, со своите чевли го гаѓаше поранешниот американски претседател Џорџ Буш, наредниот месец ќе биде пуштен од затвор, соопштува неговиот адвокат.
Новинарот беше осуден на три години затвор, но судот потоа му ја намали казната на една година затвор, затоа што не бил претходно осудуван. Адвокатот соопштува дека судот одлучил да го ослободи новинарот Мунтадар Ал Зеидин, по три месеци поминати в затвор.

XS
SM
MD
LG