Достапни линкови

Погреб на сенаторот Едвард Кенеди


Американскиот сенатор Едвард Кенеди, денеска ќе биде погребан на Националните гробишта Арлингтон, во Вашингтон.
Сенаторот Кенеди почина 77-годишна возраст, по едногодишна битка со тумор на мозокот.

XS
SM
MD
LG