Достапни линкови

Бомбаш-самоубиец уби цивили во Авганистан


Двајца авганистански цивили загинаа, а дваесетина се ранети, откако бомбаш-самоубиец се разнесе во близина на војници на НАТО, во јужен Авганистан. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG