Достапни линкови

Ноел Галагер го напушта Оејзис


Текстописецот и гитарист Ноел Галагер соопшти дека го напушта бендот Оејзис, поради тоа што веќе не може да работи со неговиот брат, пејачот на бендот Лиам Галагер.
Оејзис е еден од најпознатите британски рок-бендови во деведесетите. Се проценува дека бендот има продадено повеќе од 50 милиони албуми.
XS
SM
MD
LG