Достапни линкови

Снајдер во Интер, Робен во Баерн


Реал Мадрид денеска соопшти дека е постигнат договор, холанѓанецот Весли Снајдер да премиине во Интер од Милано. Не е соопштена сумата за трансферот, но шпанските медиуми јавуваат дека станува збор за околу 15 милиони евра. Денеска е објавено дека Аријен Робен, исто така холанѓанец, од Реал Мадрид преминува во Баерн Минхен.
XS
SM
MD
LG