Достапни линкови

Рекордна невработеност во Јапонија


Невработеноста во Јапонија во минатиот месец достигна рекордно ниво. Таа изнесува 5,7 насто и е највисока од Втората светска војна. Овој податок, како што се наведува, ќе биде еден од клучните Либерално демократската партија која е на власт во Јапонија скоро половина век, на парламентарните избори што ќе се одржат в недела, да биде поразена од опозиционата Демократска партија.
XS
SM
MD
LG