Достапни линкови

Над 20 загинати во бомбашки напад во Пакистан


Повеќе од 20 припадници на пакистанските сили за безбедност биле убиени во напад на бомбаш самоубиец на еден граничен премин меѓу Пакистан и Авганистан. Напаѓачот го детонирал експлозивот за време на рамазанската вечера. Ова е прв поголем напад откако во почетокот на месецов беше убиен лидерот на пакистанските талибанци Бејтула Мехсуд.

XS
SM
MD
LG