Достапни линкови

Поворка пред ковчегот на починатиот сенатор Кенеди


Илјадници луѓе му оддаваат последна почит на американскиот сенатор Едвард Кенеди кој почина во вторникот на 77 годишна возраст од рак на мозокот. На погребот што е закажан за утре се очекува до говори американскиот претседател Барак Обама. Едвард Кенеди ќе биде погребан до неговите браќа Џон и Роберт Кенеди на националните гробишта Арлингтон.
XS
SM
MD
LG