Достапни линкови

Северна и Јужна Кореа, раздвоени семејства


Властите на Северна и на Јужна Кореа повторно ќе им овозможат на членовите на раздвоените семејства да се посетуваат, јавуваат агенциите, наведувајќи дека тоа е уште еден знак за попуштање на тензиите меѓу двете земји. Тоа тие ќе можат да го прават од 26 септември до 1 октомври годинава. Северна Кореа пред неколку дена се согласи да ги обнови патувањата меѓу двете Кореи и на ублажување на граничната контрола.
XS
SM
MD
LG