Достапни линкови

Грузија: Русија не ограбува


Грузија смета дека планот кој предвидува Русија да ја преземе контролата врз Абхазија е грабеж. Грузискиот министер за надворешни работи рече дека планот кој го соопшти лидерот на Абхазија Сергеј Багапаш покажува дека Москва продолжува со крадењето грузиска територија.
XS
SM
MD
LG