Достапни линкови

Војната во Дарфур е завршена?


Војната во суданскиот регион Дарфур е завршена, соопштува командантот на мировните сили на ОН Мартин Лутер Афгаи. Тој изјави дека конфликтот е сведен на бандитизам и е со многу мал интензитет. Афгаи рече дека останала само уште една милитантна група, но дека е со ограничена воена способност.
XS
SM
MD
LG