Достапни линкови

Самоубиствен бомбашки напад во Пакистан


Најмалку 15 луѓе, повеќето од нив полицајци, загинаа во денешниот самоубиствен бомбашки напад, во северозападен Пакистан, соопштуваат властите.
Нападот се случил во градот Торкам, во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG