Достапни линкови

Седумнаесетгодишен Британец го преплови светот


Седумнаесетгодишниот Британец Мајк Перхам стана најмладиот човек што сам го препловил светот. Тој, денеска, вплови во британски води, откако за 9 месеци го заврши 45 илјади километри долгото патешествие.
XS
SM
MD
LG